CHICONY 20V 15A AC/DC Adapter CHICONY20V15A300W-4Holes
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V15A300W-4Holes
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 300W
  • Adapter Plug Size: 4 holemm
  • Weight( Adapter only ) :1600g
  • Dimension( L x W x H ):208.56 x 114 x 50.41mm
  • Note:Used, Tested, Working And Appearance 95% Grade New.( Brand New = 100% )
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V15A300W-4Holes Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY 20V 15A AC/DC Adapter C]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY 20V 15A AC/DC Adapter CHICONY20V15A300W-4Holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY 20V 15A AC/DC Adapter CHICONY20V15A300W-4Holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY 20V 15A AC/DC Adapter CHICONY20V15A300W-4Holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.