CANON M-11 Power AC Adapter 13V 1.8A 23W CANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz 0.6-0.3A 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 13V
  • Adapter Output Current: 1.8A
  • Adapter Power: 23W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :205g
  • Dimension( L x W x H ):118.10 x 58.00 x 24.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:USED
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AD-360D AC Adapter, AD-360U AC Adapter, K30120 AC Adapter,
    • Model:
      [CANON M-11 Power AC Adapter 13V ]
    • 9444 Units in Stock
    CANON M-11 Power AC Adapter 13V 1.8A 23W CANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON M-11 Power AC Adapter 13V 1.8A 23W CANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON M-11 Power AC Adapter 13V 1.8A 23W CANON13V1.8A23W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.