CANON 24V 2.2A AC/DC Adapter CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewCANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.2A
  • Adapter Power: 53W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :307g
  • Dimension( L x W x H ):134.30 x 67.50 x 35.80mm
  • Note:A Black Power Cable is included
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
    • Model:
      [CANON 24V 2.2A AC/DC Adapter CA]
    • 9444 Units in Stock
    CANON 24V 2.2A AC/DC Adapter CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON 24V 2.2A AC/DC Adapter CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON 24V 2.2A AC/DC Adapter CANON24V2.2A53W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.