BRIGHTSIGN XT244 Power AC Adapter 12V 3A 36W APD12V3A36W-2PIN
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V3A36W-2PIN
  • InPut:100-240V~50-60Hz 0.9A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Tip Mote: Special 2 Pins
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Adapter with 1 plug for your country.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V3A36W-2PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [BRIGHTSIGN XT244 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    BRIGHTSIGN XT244 Power AC Adapter 12V 3A 36W APD12V3A36W-2PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BRIGHTSIGN XT244 Power AC Adapter 12V 3A 36W APD12V3A36W-2PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BRIGHTSIGN XT244 Power AC Adapter 12V 3A 36W APD12V3A36W-2PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.