*Brand NEW*TENWEI TA04-4800500 APPOE 48V 500mA AC ADAPTER Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:TENWEI
MODER NO:TA04-4800500
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage:48V 500mA
Fast Shipping to Follow Countries In Stock
Adapter Plug Size:4.0mm*1.7mm
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*TENWEI TA04-4800500 A]
  • 2422 Units in Stock
*Brand NEW*TENWEI TA04-4800500 APPOE 48V 500mA AC ADAPTER Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*TENWEI TA04-4800500 APPOE 48V 500mA AC ADAPTER Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*TENWEI TA04-4800500 APPOE 48V 500mA AC ADAPTER Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.