*Brand NEW*Model: SWG1382900H 13.8V 2900MA AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15
Qty.
*Brand NEW*Model: SWG1382900H 13.8V 2900MA AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15060 Power Supply
AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15060 Model: SWG1382900H Power Supply
Specifications:
1 AC input voltage ……100-240VAC (Worldwide)
2 Input frequency ………50-60Hz
OUTPUT:13.8V DC 2900mA
3 Smart device surge protection for over voltage, temperature and short circuit protection
4 Strong built for heavy duty and long usage performance
5 UL SA CE RoHS certified equipment
Compatible Model # or Part #:
  • Model:
    [*Brand NEW*Model: SWG1382900H 13]
  • 1311 Units in Stock
*Brand NEW*Model: SWG1382900H 13.8V 2900MA AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15 Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Model: SWG1382900H 13.8V 2900MA AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Model: SWG1382900H 13.8V 2900MA AC Adapter For In Seat Solutions LLC No: # 15 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.