*Brand NEW*MI Xiaomi output 12V1A interface 4.0*1.7mm power adapter model RD1201000-C55-182GB
Item Name:
Brand: MI
Power Adapter Model:RD1201000-C55-182GB
Input Voltage: 100-240V 50/60Hz (Universal Voltage Input)
Output Voltage: 12V1A
Connectivity: 4.0*1.7mm
Color: Black
Authenticity: Genuine
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
Item Name:
Brand: MI
Output Voltage: 12V1A
Connectivity: 4.0*1.7mm
Color: Black
Authenticity: Genuine
Packing list:
- Model:
[*Brand NEW*MI Xiaomi output 12V] - 2311 Units in Stock
*Brand NEW*MI Xiaomi output 12V1A interface 4.0*1.7mm power adapter model RD1201000-C55 Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the *Brand NEW*MI Xiaomi output 12V1A interface 4.0*1.7mm power adapter model RD1201000-C55 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the *Brand NEW*MI Xiaomi output 12V1A interface 4.0*1.7mm power adapter model RD1201000-C55 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.
Guest Who Viewed This Item Ultimately Bought:
Rating & Reviews:
You can browse related comments.(Update Regularly)
Frequently Asked Questions(FAQ)
Ordering Questions
1. How do I place an order from mypoweradapter.com?
2. Is there a minimum order quantity?
3. Is my order secure on this site?
4. When is my credit card charged?
5. Can I cancel my order?
Payment Questions
2. What payment currency does mypoweradapter.com accept?
Only United Kingdom Pound currency is used in all price listings and transactions.
3. Is it safe to shop at mypoweradapter.com with a credit card?
Shipping Questions
2. Can I come to your warehouse to pick up a battery?
Unfortunately,no local pickups are available at present.
3. How much does it cost to ship the products that I order?
4. How long does it take for me to receive my products?
5. How do I track my shipment?
You may also like:
*Brand NEW* NOKIA SUN-5400150 small plug transformer 54V 1.5A power adapter cable
*Brand NEW*XP PowerAHM180PS19-XE1057 19V 9.47A 180W Esaote MyLab Gamma Portable Diagnost
*Brand NEW*Original 4.2V 500mA AC ADAPTER LH-916 Power Supply