*Brand NEW*GVE GM43-240160-5A 24V 1.6A 38.4W AC/DC ADAPTER Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:GVE
Model:GM43-240160-5A
Input: 100-240V 50/60Hz
Output:24V 1.6A
  • Model:
    [*Brand NEW*GVE GM43-240160-5A 24]
  • 2422 Units in Stock
*Brand NEW*GVE GM43-240160-5A 24V 1.6A 38.4W AC/DC ADAPTER Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GVE GM43-240160-5A 24V 1.6A 38.4W AC/DC ADAPTER Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GVE GM43-240160-5A 24V 1.6A 38.4W AC/DC ADAPTER Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.