*Brand NEW*GVE 24V 1.6A AC ADAPTER GM42-240160-D Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:GVE
MODER NO:GM42-240160-D
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 24V 1.6A
Fast Shipping to Follow Countries In Stock
Adapter Plug Size:5.5*2.1mm
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
  • Model:
    [*Brand NEW*GVE 24V 1.6A AC ADAPT]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*GVE 24V 1.6A AC ADAPTER GM42-240160-D Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GVE 24V 1.6A AC ADAPTER GM42-240160-D Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GVE 24V 1.6A AC ADAPTER GM42-240160-D Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.