*Brand NEW*Genuine Wearnes WDS050120 Switching 12v 4.16A 50W ac adapter Power Supply
Qty.
Item Code: WEARNES12V4.16A50W-5.5x2.5mm
Input: 100-240V~1.6A(max) 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 4.16A
Adapter Power: 50W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
WDS050120 AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine Wearnes WDS05]
  • 2422 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine Wearnes WDS050120 Switching 12v 4.16A 50W ac adapter Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine Wearnes WDS050120 Switching 12v 4.16A 50W ac adapter Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine Wearnes WDS050120 Switching 12v 4.16A 50W ac adapter Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.