*Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.75A 90W AC Adapter 37006 R370-7407 DA90-F24-AAAA Power S
Qty.
*Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.75A 90W AC Adapter 37006 R370-7407 DA90-F24-AAAA Power Supply
Item Code: RESMED24V3.75A90W-7.4x5.0mm-C
Input: 100-240V-50/60Hz 1.0-1.5A 115V-400Hz 1.5A
Adapter Output Voltage: 24V
Adapter Output Current: 3.75A
Adapter Power: 90W
Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
Compatible AC Adapter Numbers:
Fit Machine Model:
Resmed
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.]
  • 3433 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.75A 90W AC Adapter 37006 R370-7407 DA90-F24-AAAA Power S Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.75A 90W AC Adapter 37006 R370-7407 DA90-F24-AAAA Power S adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine ResMed 24V 3.75A 90W AC Adapter 37006 R370-7407 DA90-F24-AAAA Power S AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.