*Brand NEW*Dajing DJ-120500-SA DJ-U60S-12 ADP-60E2 charger 12V 5A 60W power adapter
Item Name:
Brand:Dajing
Power Adapter Model:DJ-120500-SA DJ-U60S-12 ADP-60E2
Input Voltage: 100-240V 50/60Hz
Output Voltage:12V 5A
Features: Overcurrent, Overvoltage, Thermal, Short-Circuit (OCP, OVP, OTP, SCP) Protection
Color: Black
Product Type: Genuine
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
Item Name:
Brand:Dajing
Output Voltage:12V 5A
Color: Black
Product Type: Genuine
Packing list:
- Model:
[*Brand NEW*Dajing DJ-120500-SA] - 1211 Units in Stock
*Brand NEW*Dajing DJ-120500-SA DJ-U60S-12 ADP-60E2 charger 12V 5A 60W power adapter Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the *Brand NEW*Dajing DJ-120500-SA DJ-U60S-12 ADP-60E2 charger 12V 5A 60W power adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the *Brand NEW*Dajing DJ-120500-SA DJ-U60S-12 ADP-60E2 charger 12V 5A 60W power adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.