*Brand NEW*Compatible APD WA-60A12R 12V 5A Power Supply Charger AU
Qty.
Reliable replacement power supply for APD WA-60A12R. Delivers stable 12V 5A output to power high-power devices efficiently. AU plug design fits Australian standard power outlets perfectly, with global safety certifications for safe use. Multiple safety protections prevent device damage, cost-effective alternative to original adapter.
Specifications:
Brand: APD
Model: WA-60A12R
Output: 12V 5A
Application: 12V 5A DC High-Power Devices
Plug: AU Standard Plug
Connecter Size:5.5*2.5mm
Condition: Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Compatible APD WA-60A]
  • 23222 Units in Stock
*Brand NEW*Compatible APD WA-60A12R 12V 5A Power Supply Charger AU Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Compatible APD WA-60A12R 12V 5A Power Supply Charger AU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Compatible APD WA-60A12R 12V 5A Power Supply Charger AU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.