*Brand NEW*APD WA-60A12R 12V 5A 60W AC to DC Adapter EU Plug Power Supply
Qty.
Professional AC to DC power adapter for 12V 5A high-power devices. APD WA-60A12R model ensures consistent performance and stable output. EU plug meets CEE 7/16 standard, suitable for EU, South Korea and other regions. Built-in multiple safety protections for long-lasting use, durable compact design saves space, suitable for monitors, routers, LED strips and other 12V equipment.
Specifications:
Brand: APD
Model: WA-60A12R
Output: 12V 5A (60W)
Input: 100-240V AC
Connector: DC Plug with Magnetic Ring
Plug Type: EU
Connecter Size:5.5*2.5mm
Input: 100-240V 50/60Hz
Condition: 100% Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*APD WA-60A12R 12V 5A]
  • 1211 Units in Stock
*Brand NEW*APD WA-60A12R 12V 5A 60W AC to DC Adapter EU Plug Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*APD WA-60A12R 12V 5A 60W AC to DC Adapter EU Plug Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*APD WA-60A12R 12V 5A 60W AC to DC Adapter EU Plug Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.