*Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A 95W Type-C Port Power Cord Laptop Charger Adapter Hot S
Qty.
*Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A 95W Type-C Port Power Cord Laptop Charger Adapter Hot Sale
High quality replacement laptop charger adapter model ADLX95YCC3A. Input 100-240V~ 50/60Hz, stable output 20V 4.75A 95W with standard Type-C port. Built-in multiple safety protections, fast and stable charging, perfect for laptop power supply.
Specifications:
Model: ADLX95YCC3A
Input: 100-240V~ 50/60Hz
Output: 20V 4.75A 95W
Connector: Type-C port
Type: Laptop charger adapter
Condition: Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A]
  • 1311 Units in Stock
*Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A 95W Type-C Port Power Cord Laptop Charger Adapter Hot S Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A 95W Type-C Port Power Cord Laptop Charger Adapter Hot S adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*ADLX95YCC3A 20V 4.75A 95W Type-C Port Power Cord Laptop Charger Adapter Hot S AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.