*Brand NEW*ADC-10 RC60G12D Genuine Fujikura 12V 4A 48W AC Adapter POWER Supply
Qty.
Item Code: FUJIKURA12V4A48W-5.5x2.1mm
Input: 100-240V 1.3A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 4A
Adapter Power: 48W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
Compatible AC Adapter Numbers:
ADC-10 AC AdapterRC60G-12D AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*ADC-10 RC60G12D Genui]
  • 67454 Units in Stock
*Brand NEW*ADC-10 RC60G12D Genuine Fujikura 12V 4A 48W AC Adapter POWER Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*ADC-10 RC60G12D Genuine Fujikura 12V 4A 48W AC Adapter POWER Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*ADC-10 RC60G12D Genuine Fujikura 12V 4A 48W AC Adapter POWER Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.