*Brand NEW*24V6.25A four-pin 150W transformer TRENEW switching power supply SPU150-108 a
Qty.
*Brand NEW*24V6.25A four-pin 150W transformer TRENEW switching power supply SPU150-108 adapter
Item Name:
Brand:TRENEW
Power Adapter Model:SPU150-108
Product Specifications: Power Adapter
Input Voltage: AC 100-240V 50/60Hz
Output Voltage: DC 24V
Output Current: 6.25A
Voltage Accuracy: ±5% (no-load)
Power Polarity: Positive inside, negative outside, (inside + outside +)
Plug Style: Four-pin
Features: Overcurrent, Overvoltage, Thermal, Short-Circuit (OCP, OVP, OTP, SCP) Protection
Color: Black
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*24V6.25A four-pin 150]
  • 1211 Units in Stock
*Brand NEW*24V6.25A four-pin 150W transformer TRENEW switching power supply SPU150-108 a Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*24V6.25A four-pin 150W transformer TRENEW switching power supply SPU150-108 a adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*24V6.25A four-pin 150W transformer TRENEW switching power supply SPU150-108 a AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.