*Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter YONGQINGYUAN YQ-1201F-190-05000 Power Supply
Qty.
*Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter YONGQINGYUAN YQ-1201F-190-05000 1201F-190-05000 Power Supply
Item Name:
Brand:YONGQINGYUAN
Model:YQ-1201F-190-05000, 1201F-190-05000
Input: 100-240V 50/60Hz
Output:19V DC 5A
DC plug size: 5.5mm x 2.5mm OD X ID
(Outer Diameter: 5.5 mm . Inner Diameter: 2.5mm , Compatible 5.5mmx2.1mm)
The adapters Connector: inside positive (+) . outside negative (-)
Packing list:
  • Model:
    [*Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter]
  • 1310 Units in Stock
*Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter YONGQINGYUAN YQ-1201F-190-05000 Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter YONGQINGYUAN YQ-1201F-190-05000 Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*19V 5A AC/DC Adapter YONGQINGYUAN YQ-1201F-190-05000 Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.