*Brand NEW*12V 0.4A 4.8W TC Helicon Voicetone E1 Effects Pedal SA106C-12S Charger Cable
Qty.
Item Name:
Brand:TC-Helicon
Model:SA106C-12S
Input: 100-240V 50/60Hz
Output: 12V 0.4A 4.8W
Connecter Size:
Attributes: Original
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*12V 0.4A 4.8W TC Heli]
  • 1231 Units in Stock
*Brand NEW*12V 0.4A 4.8W TC Helicon Voicetone E1 Effects Pedal SA106C-12S Charger Cable Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*12V 0.4A 4.8W TC Helicon Voicetone E1 Effects Pedal SA106C-12S Charger Cable adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*12V 0.4A 4.8W TC Helicon Voicetone E1 Effects Pedal SA106C-12S Charger Cable AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.