*Brand NEW* CS Power Supply CS-4801500 48V 1.5A 72W Four-Pin Power Adapter
Qty.
Description
CS Power Supply MODEL:CS-4801500 OUTPUT:48.0V=1.5A 72.0W four-pin
CS Power Supply/CS-4801500 output 100-240V~2A Max. input 48.0V1.5A
CS Power Supply model CS-4801500 power adapter 48.0V1.5A72.0W four-pin
Original CS Power Supply model CS-4801500 power adapter 48V1.5A72W4 pins 4 holes
Original CS Power Supply power adapter 48V1.5A72W four-pin 4-pin 4-core CS-4801500
Original CS 48V1.5A 4-pin power adapter four-pin 4-hole 4-core CS-4801500 power supply transformer
Original CS Power Supply CS-4801500 power adapter, stable output 48V 1.5A 72W, equipped with standard four-pin connector. 100-240V universal wide voltage, built-in overvoltage, overcurrent and short circuit protection, low heat high efficiency, suitable for industrial equipment, monitoring network equipment with four-pin interface, plug and play durable replacement power supply.
Specifications
Input: 100-240V 50/60Hz
Output: 48V 1.5A 72W
Model: CS-4801500
Interface: Four-Pin connector
CS Power Supply CS-4801500, 48V1.5A 72W four-pin power adapter, CS-4801500 industrial charger
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW* CS Power Supply CS-4]
  • 1231 Units in Stock
*Brand NEW* CS Power Supply CS-4801500 48V 1.5A 72W Four-Pin Power Adapter Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW* CS Power Supply CS-4801500 48V 1.5A 72W Four-Pin Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW* CS Power Supply CS-4801500 48V 1.5A 72W Four-Pin Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.