BOSE S024RU1700100 Power AC Adapter 17V 1A 17W BOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewBOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 17V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 17W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    S024RU1700100 AC Adapter,
    • Model:
      [BOSE S024RU1700100 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    BOSE S024RU1700100 Power AC Adapter 17V 1A 17W BOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BOSE S024RU1700100 Power AC Adapter 17V 1A 17W BOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BOSE S024RU1700100 Power AC Adapter 17V 1A 17W BOSE17V1A17W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.