BIXOLON 24V 1.5A AC/DC Adapter BIXOLON24V1.5A36W-2PIN
Qty.
  • Item Name:NewBIXOLON24V1.5A36W-2PIN
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Tip Note: 2pin Crystal Tip
  • Weight( Adapter only ) :175g
  • Dimension( L x W x H ):110 x 48.07 x 31.12mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x BIXOLON24V1.5A36W-2PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    BPA-03624-C2 AC Adapter,
    • Model:
      [BIXOLON 24V 1.5A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    BIXOLON 24V 1.5A AC/DC Adapter BIXOLON24V1.5A36W-2PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BIXOLON 24V 1.5A AC/DC Adapter BIXOLON24V1.5A36W-2PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BIXOLON 24V 1.5A AC/DC Adapter BIXOLON24V1.5A36W-2PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.