BELKIN THUNDERBOLT DOCK Power AC Adapter 20V 8.5A 170W LITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 8.5A
  • Adapter Power: 170W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :560g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    PA-1171-72 AC Adapter,
    • Model:
      [BELKIN THUNDERBOLT DOCK Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    BELKIN THUNDERBOLT DOCK Power AC Adapter 20V 8.5A 170W LITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the BELKIN THUNDERBOLT DOCK Power AC Adapter 20V 8.5A 170W LITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the BELKIN THUNDERBOLT DOCK Power AC Adapter 20V 8.5A 170W LITEON20V8.5A170W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.