AULT MW117 Power AC Adapter 9V 1.12A 10.08W AULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewAULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 9V
  • Adapter Output Current: 1.12A
  • Adapter Power: 10.08W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Mote: Orange red with 1 hole tip
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Refurbished, Tested, Good Working, Appearance New Grade > 97% ( 100% = Brand New )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    MW117 AC Adapter,
    • Model:
      [AULT MW117 Power AC Adapter 9V 1]
    • 9444 Units in Stock
    AULT MW117 Power AC Adapter 9V 1.12A 10.08W AULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AULT MW117 Power AC Adapter 9V 1.12A 10.08W AULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AULT MW117 Power AC Adapter 9V 1.12A 10.08W AULT9V1.12A10.08W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.