ASTEC AD8030N3L Power AC Adapter 30V 2.5A 70W ASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.0-1.0A
  • Adapter Output Voltage: 30V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 70W
  • Weight( Adapter only ) :405g
  • Dimension( L x W x H ):148.81 x 79.87 x 45.58mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:NOT NEW
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [ASTEC AD8030N3L Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    ASTEC AD8030N3L Power AC Adapter 30V 2.5A 70W ASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ASTEC AD8030N3L Power AC Adapter 30V 2.5A 70W ASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ASTEC AD8030N3L Power AC Adapter 30V 2.5A 70W ASTEC30V2.5A70W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.