ASTEC AA24750L-003 Power AC Adapter 12V 5A 60W ASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~ 50/60Hz 2.1A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Dimension( L x W x H ):111.40 x 66.80 x 39.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance New Grade > 95%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [ASTEC AA24750L-003 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    ASTEC AA24750L-003 Power AC Adapter 12V 5A 60W ASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ASTEC AA24750L-003 Power AC Adapter 12V 5A 60W ASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ASTEC AA24750L-003 Power AC Adapter 12V 5A 60W ASTEC12V5A60W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.