ASTEC 24V 3A AC/DC Adapter ASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):113 x 65.50 x 43.64mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    DPS243 AC Adapter,
    • Model:
      [ASTEC 24V 3A AC/DC Adapter ASTE]
    • 9444 Units in Stock
    ASTEC 24V 3A AC/DC Adapter ASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ASTEC 24V 3A AC/DC Adapter ASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ASTEC 24V 3A AC/DC Adapter ASTEC24V3A72W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.