ASTEC 15V 4A AC/DC Adapter ASTEC15V4A60W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewASTEC15V4A60W-4pin
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 4pinmm
  • Weight( Adapter only ) :470g
  • Dimension( L x W x H ):131.57 x 60.22 x 41.73mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ASTEC15V4A60W-4pin Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    DPS54 AC Adapter, E584DH04560AJH AC Adapter,
    • Model:
      [ASTEC 15V 4A AC/DC Adapter ASTE]
    • 9444 Units in Stock
    ASTEC 15V 4A AC/DC Adapter ASTEC15V4A60W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ASTEC 15V 4A AC/DC Adapter ASTEC15V4A60W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ASTEC 15V 4A AC/DC Adapter ASTEC15V4A60W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.