AOC AG251FZ2 Power AC Adapter 20V 4.5A 90W AOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewAOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Package:
    1 x AOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [AOC AG251FZ2 Power AC Adapter 20]
    • 9444 Units in Stock
    AOC AG251FZ2 Power AC Adapter 20V 4.5A 90W AOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC AG251FZ2 Power AC Adapter 20V 4.5A 90W AOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC AG251FZ2 Power AC Adapter 20V 4.5A 90W AOC20V4.5A90W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.