AOC ADPC20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W AOC20V6A120W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewAOC20V6A120W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240~1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :540g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AOC20V6A120W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADPC20120 AC Adapter,
    • Model:
      [AOC ADPC20120 Power AC Adapter 2]
    • 9444 Units in Stock
    AOC ADPC20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W AOC20V6A120W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC ADPC20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W AOC20V6A120W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC ADPC20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W AOC20V6A120W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.