ANBE DJI PHANTOM 3 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.4A
  • Adapter Output Voltage: 17.5V
  • Adapter Output Current: 5.7A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Plug Size: 7.4 X 5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :385g
  • Dimension( L x W x H ):137.26 x 60.14 x 30.78mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:5pcs New Arrival!! Welcome to Purchase.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADE019 AC Adapter,
    • Model:
      [ANBE DJI PHANTOM 3 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    ANBE DJI PHANTOM 3 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ANBE DJI PHANTOM 3 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ANBE DJI PHANTOM 3 Power AC Adapter 17.5V 5.7A 100W ACBEL17.5V5.7A100W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.