AMCREST NV4108E Power AC Adapter 48V 2A 96W HOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm
  • InPut:100-240V-50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [AMCREST NV4108E Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    AMCREST NV4108E Power AC Adapter 48V 2A 96W HOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AMCREST NV4108E Power AC Adapter 48V 2A 96W HOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AMCREST NV4108E Power AC Adapter 48V 2A 96W HOIOTO48V2A96W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.