AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC Adapter 12V 4.16A 50W PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W Item
Qty.
AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC Adapter 12V 4.16A 50W PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W
Item Name: PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W
InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 4.16A
Adapter Power: 50W
Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
Weight( Adapter only ) :272g
Dimension( L x W x H ):109.90 x 62.10 x 31.80mm
Original / Genuine : Yes
Note:A Black Power Cable is included
Total Sale: 110 Sold
Package:
1 x PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
Compatible Mainbody Numbers:
12416BK63219972 AC AdapterADPC12416AW AC AdapterADPC12416BW AC AdapterLSE9901B1250 AC Adapter
  • Model:
    [AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC A]
  • 9566 Units in Stock
AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC Adapter 12V 4.16A 50W PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W Item Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC Adapter 12V 4.16A 50W PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W Item adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the AG NEOVO X15 DISPLAY Laptop AC Adapter 12V 4.16A 50W PHILIPS12V4.16A50W-5.5x2.5mm-W Item AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.