ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapter Item Number: FSP12V2.9A35W-4PIN InPut):100-240V~1.3A
Qty.
ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapter
Item Number: FSP12V2.9A35W-4PIN
InPut):100-240V~1.3A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 2.9A
Adapter Power: 35W
Adapter Tip Note: 4 Pin
Weight( Adapter only ) :205g
Original / Genuine : Yes
Total Sale: 110 Sold
Package Inc.
1 x AC Adapter
1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
Compatible Mainbody Numbers:
9NA0350505 AC AdapterFSP035-DACA1 AC Adapter
Fit Machine Model:
Adb
ADB: 4731CDM.
  • Model:
    [ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapt]
  • 8944 Units in Stock
ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapter Item Number: FSP12V2.9A35W-4PIN InPut):100-240V~1.3A Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapter Item Number: FSP12V2.9A35W-4PIN InPut):100-240V~1.3A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the ADB 12V 2.9A 35W Laptop ac adapter Item Number: FSP12V2.9A35W-4PIN InPut):100-240V~1.3A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.