ACBEL API0AD24 Power AC Adapter 3.3V 4.55A 15W ACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm
  • InPut:AC100-240V 0.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 3.3V
  • Adapter Output Current: 4.55A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :290g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    34-1776-01 AC Adapter, API0AD24 AC Adapter,
    • Model:
      [ACBEL API0AD24 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    ACBEL API0AD24 Power AC Adapter 3.3V 4.55A 15W ACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ACBEL API0AD24 Power AC Adapter 3.3V 4.55A 15W ACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ACBEL API0AD24 Power AC Adapter 3.3V 4.55A 15W ACBEL3.3V4.55A15W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.