ACBEL 19.5V 3.33A AC/DC Adapter ACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 7.4x5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :239g
  • Dimension( L x W x H ):106.21 x 46.38 x 30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    AD9043 AC Adapter, HP-OK065B13 AC Adapter,
    • Model:
      [ACBEL 19.5V 3.33A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    ACBEL 19.5V 3.33A AC/DC Adapter ACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ACBEL 19.5V 3.33A AC/DC Adapter ACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ACBEL 19.5V 3.33A AC/DC Adapter ACBEL19.5V3.33A65W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.