Ac adapter for XINYUE 18V 5A SUNY-PD1805 90W supply power adapter 4PIN
Qty.
  • Item Number:NewXINYUE18V5A90W-4PIN
  • InPut):100~240VAC~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :237g
  • Dimension( L x W x H ):119.41 x 63.04 x 35.14mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    SUNY-PD1805 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Ac adapter for XINYUE 18V 5A SUN]
    • 8921 Units in Stock
    Ac adapter for XINYUE 18V 5A SUNY-PD1805 90W supply power adapter 4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Ac adapter for XINYUE 18V 5A SUNY-PD1805 90W supply power adapter 4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Ac adapter for XINYUE 18V 5A SUNY-PD1805 90W supply power adapter 4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.