19V 2.1A FSP040-RAB Power Charger for ACER Aspire One D255 532h AC761 D255 charger
Qty.
  • Item Number:NewDELTA19V2.1A40W-5.5x1.7mm
  • InPut):100-240V~1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5x1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Acer
    ACER: ASPIRE ONE, ASPIRE ONE D255, D255, ASPIRE ONE 532H, D225, AC761, S230HL, S240HL MONITOR.
    • Model:
      [19V 2.1A FSP040-RAB Power Charge]
    • 8921 Units in Stock
    19V 2.1A FSP040-RAB Power Charger for ACER Aspire One D255 532h AC761 D255 charger Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the 19V 2.1A FSP040-RAB Power Charger for ACER Aspire One D255 532h AC761 D255 charger adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the 19V 2.1A FSP040-RAB Power Charger for ACER Aspire One D255 532h AC761 D255 charger AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.